poniedziałek, 3 lutego 2014

Sukces pisany szminką - recenzjaUwielbiam książki między innymi za to, ile wiedzy się w nich kryje. Potrafią inspirować, dodawać sił w trudnych momentach. Po książkę, o której Wam dzisiaj opowiem sięgnęłam, kiedy zaczęłam planować założenie firmy. Chyba potrzebowałam, żeby ktoś mi powiedział, że co prawda nie będzie łatwo, ale się uda.„Sukces pisany szminką” nie jest jedynie tytułem książki. Jest przede wszystkim nazwą audycji w Radiu PiN, od której wszystko się zaczęło. Autorka książki, Olga Kozierowska,  stworzyła pierwszy w Polsce program radiowy o przedsiębiorczości kobiet. To było jeszcze w czasach, kiedy o kobietach prowadzących własne firmy mówiono niewiele, albo zupełnie pomijano ten temat. A przecież sposób prowadzenia firmy przez kobietę jest zupełnie inny, niż gdyby szefem był mężczyzna. Na stronie Radia PiN znajdziecie nagrania zaległych audycji, serdecznie polecam.


W książce droga zawodowa autorki została przedstawiona na tle jej życia prywatnego. Nigdy nie jest tak, że pracę i dom można od siebie oddzielić. Czasami mówimy, że stres wywołany pracą należy zostawić wchodząc do domu, za drzwiami. Ale czy to jest w ogóle możliwe?


Książka zawiera również wiedzę merytoryczną. Dowiemy się z niej jak znaleźć swoje mocne i słabe strony, jak poprawić poczucie własnej wartości. Sukces jest tutaj traktowany nie jako osiągnięcie celu postawionego firmie, ale jako zadowolenie z każdego aspektu życia. Mamy tutaj również analizę potrzeb. Przecież nie każdy chce prowadzić własną firmę. Dla osób nie lubiących ryzyka, ceniących sobie stabilizację lepszym rozwiązaniem może okazać się praca na etacie. 


Znajdziemy tutaj szczegółowy opis różnych form dofinansowania, jakie możemy pozyskać na start naszego biznesu. Wyszczególnione zostały także wady i zalety tych źródeł.


Książka jest lekką lekturą dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. I jako taką książkę na jeden wieczór ją polecam. Dobrze się czyta, nie dłuży się i czasami podnosi na duchu ;)
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz